Wyniki konkursu na plakat 3D promujący Waszą ulubioną książkę i jej bohatera!

Kiedy 2 kwietnia, w dniu Międzynarodowego Dnia Książki dla Dzieci, z dumą prezentowałyśmy Wasze wspaniałe prace konkursowe, wiedziałyśmy, że czeka nas niełatwa do podjęcia decyzja. Po długich obradach publikujemy wyniki:

wyniki konkursu

Wszyscy uczestnicy otrzymają za pośrednictwem dziennika elektronicznego imienne dyplomy, a po powrocie do szkoły wręczymy im nagrody rzeczowe!
Niespodziewanie otrzymaliśmy wsparcie pisarki Roksany Jędrzejewskiej-Wróbel, która przekazała nam książki z autografem - jako nagrody za zajęcie I i II miejsca. To wyjątkowo cenne egzemplarze książek, bowiem nie są przeznaczone do sprzedaży. Autorka przyznała też dodatkową nagrodę specjalną w postaci książki z dedykacją dla Solomii T.  Napisała również list do wszystkich uczestników naszego konkursu.

list do uczestników
Pani Roksana Jędrzejewska-Wróbel jest autorką ponad 40 książek dla dzieci, za które otrzymała już wiele nagród. Jest doktorem literaturoznawstwa, ale to nie doktor, który leczy w szpitalu. To pisarka, której książki stają się dla małego czytelnika przewodnikiem pomagającym odkrywać po kawałku pasjonujący świat myśli, uczuć i działań.
Jej ostatnia książka, „Pracownia Aurory”, wygrała 8 kwietnia konkurs „przecinek i kropka” na najlepszą książkę dziecięcą 2019 roku! W jednym z ostatnich wywiadów Autorka powiedziała, jak ważne jest czytanie. Podkreśliła, że „nawyki z dzieciństwa to wyposażenie, które zostaje na całe życie”. Kochani, czytajcie!!!

Link do wywiadu !!!
Na zdjęciu – pani Roksana przy stoliku, przy którym pisze swoje książki oraz Jej pies Preachett o niezwykłym spojrzeniu, bacznie pilnujący, by nikt nie przeszkadzał podczas pisania.

Więcej o książkach możecie poczytać tutaj!

Roksana Jędrzejewska Wróbel

Dziękujemy pani Roksanie Jędrzejewskiej - Wróbel za wsparcie naszego konkursu!

Roksana Kociołek-Kaszyńska (koordynator konkursu), Anna Czerwińska, Marta Jenner, Małgorzata Truś