Slide background

Pozdrowienia z Kopca Krakusa! Świętujemy majówkę i witamy wschód słońca!

1 maja 2021 roku, godz: 5.17

Slide background

im. Księdza Kardynała Karola Wojtyły

Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi
nr 15 w Krakowie

"Po­wiedz mi, a za­pomnę. Po­każ mi, a za­pamiętam. Pozwól mi zro­bić, a zrozumiem." Konfucjusz (551-479 p.n.e.)

Slide background

18 maja 2021 roku minie 101 rocznica urodzin Księdza Kardynała Karola Wojtyły - Patrona Szkoły Podstawowej nr 15 w Krakowie

Slide background
Slide background

Alicja zapytała Kota: Którą drogę powinnam wybrać? Kot odpowiedział: Cóż, to zależy od tego, gdzie chcesz dojść. Wszystko mi jedno- odpowiedziała Alicja. W takim wypadku, nie ma znaczenia, którą z dróg wybierzesz, nieprawdaż?- odpowiedział Kot.

Majowy wschód słońca na kopcu Kraka (Krakusa)

Wstać przed wschodem słońca to nie lada wyzwanie nie tylko dla naszych uczniów, ale i dla rodziców, którzy zdecydowali się rozpocząć majówkę wspólnym spacerem na spotkanie wschodzącego słońca. Z karimatami, z termosem ciepłej herbaty i kanapkami wyruszyliśmy o godzinie 4.45 na kopiec Kraka. Każdy z uczestników miał w ręce piękną, biało-czerwoną chorągiewkę przygotowaną przez dzieci ze świetlicy.
Przed wschodem posłuchaliśmy historii kopca oraz świąt majowych. Siedząc w zadumie, wtuleni w rodziców, czekaliśmy...
O godzinie 5.16 nad naszym miastem zaczęło wschodzić słońce. Piękny widok! Niektórzy wspięli się jeszcze na sam szczyt kopca, żeby zobaczyć wszystko lepiej. Udało nam się zrobić wspólne zdjęcie.

Zarówno ten piękny widok, jak i cała wyprawa na długo pozostaną dla uczestników pięknym wspomnieniem. Cieszę się, że mogliśmy tak razem świętować majówkę i majowe święta - był element Święta Pracy (pochód), Święta Flagi oraz obchodów rocznicy uchwalenia Konstytucji 3. Maja.

Do zobaczenia na następnej wyprawie!

Anna Kądziołka

Wirtualne spotkania online z całym światem, czyli jak podróżować po świecie bez samolotu

podróz po swiecie     We czwartek klasa 6a rozpoczęła majowy cykl spotkań z uczniami i nauczycielami języka angielskiego z całego świata. Inaugurując ten ciekawy projekt, mieliśmy okazję spotkać się zdalnie i porozmawiać z nauczycielem i uczniem z Białorusi. Wszyscy uczniowie byli wspaniali i brali aktywny udział w lekcji! Poznawaliśmy się bliżej, przedstawiając się sobie, rozmawiając i opowiadając o sobie ciekawostki, aby lepiej nas zapamiętano.  Braliśmy udział w ciekawych zadaniach np.: „name wheel”, „ two truths and one lie” i wspólnie dobrze się bawiliśmy, używając wyłącznie języka angielskiego.
    W najbliższym czasie czekają nas jeszcze wirtualne wyprawy m. in. do Indii i Turcji oraz bardzo interesujące spotkania z rówieśnikami. Mamy nadzieję, że to tylko początek naszej arcyciekawej wirtualnej przygody i zdalne spotkania zagoszczą na stałe w repertuarze lekcji języka angielskiego!

Anna Ozga

23 kwietnia - Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich

Ksiązkowa lista przebojów sp15Tworzymy Książkową Listę Przebojów!

      Pomysł organizacji tego święta narodził się w Katalonii. 23 kwietnia jest w Katalonii hucznie obchodzonym świętem narodowym, jako dzień jej patrona – świętego Jerzego. Zgodnie z długą tradycją w tym dniu obdarowywano kobiety czerwonymi różami mającymi symbolizować krew smoka pokonanego przez św. Jerzego. Później kobiety zaczęły odwzajemniać się mężczyznom podarunkami w postaci książek.

     W 1926 roku pewien wydawca z Walencji wpadł na pomysł, aby ów dzień stał się świętem wszystkich czytelników i ludzi związanych z książką i pisaniem. W 1995 roku UNESCO ustanowiło 23 kwietnia Światowym Dniem Książki i Praw Autorskich.

W ramach obchodów tego święta stwórzmy Książkową Listę Przebojów.

Na adres biblioteki prześlijcie, proszę, dwa tytuły Waszych ulubionych książek (podajcie też nazwiska ich autorów). Czekam na propozycje do końca kwietnia!

I jeszcze kilka ciekawostek dla miłośników książek i bibliotek.

Obejrzyjcie najpiękniejsze biblioteki dla dzieci: zobacz tutaj!

 A oto pomysł na stworzenie magicznego księgozbioru: zobacz tutaj!  lub zbudowanie własnej małej biblioteki, dzięki której możemy udostępniać księgozbiór sąsiadom w czasie pandemii: księgozbiór.

                                                                                               Anna Kuglarz

„Wielkanocne kreacje”

Konkurs plastyczny 1

 

Wielkie gratulacje kierujemy do Dawida Szarleja z klasy 3a, który został laureatem konkursu plastycznego „Wielkanocne kreacje” zorganizowanego przez Klub 6 batalionu dowodzenia w Krakowie.
W konkursie wzięło udział czterech naszych uczniów z klas 2c, 3a i 3b.
Jeszcze raz dziękujemy wszystkim młodym artystom, a także ich Rodzicom za zaangażowanie i prace dostarczone na konkurs.
Gratulujemy laureatowi i wszystkim uczestnikom konkursu, życzymy dalszych sukcesów i nieustannego rozwijania talentów artystycznych!

Ewa Dziób

„Chyba się odważę, co umiem, pokażę”

pokaz 3b    Środa 07.04.21 r. okazała się dniem radosnym i pełnym emocji. Klasa 3b podczas łączenia online wzięła udział w Klasowym Pokazie Talentów, podczas którego uczniowie mogli zaprezentować swoje umiejętności i pasje.
   Pokaz miał na celu rozwijanie kreatywności uczniów, odkrywanie i promowanie nowych talentów, popularyzację działań artystycznych oraz propagowanie alternatywnych form spędzania wolnego czasu. Podczas przeglądu dzieci prezentowały umiejętności nabyte podczas zajęć w szkole, jak i podczas zajęć pozaszkolnych. Wydarzenie było okazją do dobrej zabawy, zarówno dla tych, którzy dzielili się swoimi pasjami i występowali, jak i dla zasiadających na widowni przed monitorami komputerów.
   Wszystkim uczniom gratuluję i dziękuję za udział w pokazie. Podziwiam Waszą odwagę, zaangażowanie i umiejętność radzenia sobie ze stresem. Zaprezentowaliście się wspaniale – wielkie brawa!!!
  Powinniśmy pamiętać, że w każdym drzemie jakiś talent – trzeba go tylko w sobie odnaleźć, a potem starannie pielęgnować.

 Pokaz talentów : kliknij tutaj

Ilona Siwek

Życzenia Wielkanocne

1

Konkurs wielkanocny rozstrzygnięty – gratulujemy laureatom!

Dziękujemy uczniom za przygotowanie wspaniałych prac, nauczycielom za wsparcie w realizacji projektu i rodzicom za głosowanie. Tylko dzięki współpracy można osiągnąć bardzo wiele – pomimo trudności.

Rozdanie nagród nastąpi w najbliższym możliwym terminie po powrocie uczniów do szkoły.

Rada Rodziców

Wyniki konkursu (pdf)

Witamy!

Naszą misją jest kształcenie i wychowanie Uczniów poprzez pozytywne wzmacnianie każdego w jego możliwościach.

 Wychowankom uświadamiamy ich wyjątkowość, podążamy za nimi i pomagamy w odkrywaniu samego siebie.

Tak, aby absolwent naszej szkoły w dorosłości powiedział: jestem szczęśliwym człowiekiem.

Dyrekcja, Grono Pedagogiczne i Pracownicy.

Film o szkole

szkolna galeria

 

szkola z bajką logo

librus 2jadłospis link po lewo

 swietlica_logo_index_lewo.jpg

poza szkolnymi

BANER

 Szkolna procedura 

"Covid-19"

 

Pytania i odpowiedzi (MEN,GIS): powrót do szkoły!

QandAcovid19

Deklaracja dostępności
 

str tyt nasz czas 04022021

Szkolna gazetka "Nasz Czas"

 (pobierz)!!! 

mały samorząd uczniowski

stomich

Patron

szachy w sp15

audioteka

nauczanie zdalne 5

Wirtualna bibliotekawirtualna integracja zielona

 po co mówić ładnie indexMS KOCP

korona2020

logo gazetki

MIKROnaświatProjekt MIKRO na Świat® w SP 15

 

Projekt "Bajkowe Spotkania"

BAJKOWE SPOTKANIA
  

bip

 epuap strona

   krk logo

logo kuratorium1

rodo

 kaligrafia

 

kaligrafia slajd

Projekt "Piszę więc jestem"