Świetlica z Andersenem

Znam Andersena

Konkurs na plakat 3D zakończony, a z okazji obchodzonego 2 kwietnia Międzynarodowego Dnia Książki dla Dzieci udostępniamy Wam do odsłuchania wybrane baśnie Hansa Christiana Andersena. Niektóre z nich przeczytają dla Was Nauczyciele z naszej szkoły.

Po wysłuchaniu każdej baśni poprosimy Was o podjęcie wyzwania. Wasze prace będziemy prezentować na stronie szkoły. A na sam koniec przeprowadzimy quiz. Wszyscy, którzy przejdą go pomyślnie, otrzymają odznaki „Znam Andersena!”.

1. „Świniopas” (czyta: Pani Marta Jenner)  - posłuchaj tutaj.

Wyzwanie: wykonaj ilustrację dowolną techniką (np. rysowanie, malowanie, wyklejanie z plasteliny lub papieru kolorowego, kolaż) i prześlij zdjęcie na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. Na stronie internetowej zrobimy wspólną galerię.

2. „Calineczka” (nagranie z zasobów wolnelektury.pl) – posłuchaj tutaj
Wyzwanie: z materiałów dostępnych w domu wykonaj trójwymiarowy świat przyrody na podstawie wysłuchanej baśni. Zdjęcie prześlij na adres: sp15krakow.sekretariat@gmail.com. Na stronie internetowej zrobimy wspólną galerię.

3. „Księżniczka na ziarnku grochu” (czyta: Pani Anna Czerwińska) posłuchaj tutaj

Wyzwanie: wyobraź sobie, że "Księżniczka na ziarnku grochu" będzie wystawiona jako sztuka teatralna w naszej szkole! Zrób plakat promujący przedstawienie i prześlij zdjęcie na adres: sp15krakow.sekretariat@gmail.com. Na stronie internetowej zrobimy wspólną galerię.

4. „Brzydkie kaczątko” (nagranie z zasobów wolnelektury.pl) – posłuchaj tutaj
Wyzwanie: napisz ciąg dalszy baśni, opisz w niej krótką przygodę kaczątka. Zdjęcie pracy prześlij na adres: sp15krakow.sekretariat@gmail.com. Na stronie internetowej zrobimy wspólną galerię.

5. „Nowe szaty Cesarza” (czyta: Pani Roksana Kociołek - Kaszyńska) posłuchaj tutaj

Wyzwanie: Prześlij nam wybrane przez Ciebie ciekawostki o Andersenie, zaprezentuj je w wybranej przez siebie formie. Powstanie nasz wspólny „kolaż ciekawostek”. Prześlij zdjęcie pracy na adres: sp15krakow.sekretariat@gmail.com. Na stronie internetowej zrobimy wspólną galerię.

GALERIA ANDERSENOWYCH WYZWAŃ - zobacz tutaj

CZAS NA QUIZ!

Zgodnie z zapowiedzią udostępniamy Wam quiz! Przygotowały go dla Was pani Ania, Kasia, Marta i Roksana. Wystarczy go wypełnić, a na koniec podać swoje imię i nazwisko oraz klasę i wcisnąć „Wyślij”. Na stronie opublikujemy informacje, komu udało się zdobyć odznakę „Znam Andersena!”, którą zaprojektowała specjalnie dla Was na potrzeby tej akcji pani Małgosia!

Oczywiści w każdej chwili możesz odsłuchać baśnie i przyłączyć się do wyzwań, a na koniec wypełnić quiz i również otrzymać odznakę! Zapraszamy!

WYPEŁNIJ QUIZ TUTAJ - niezmiennie aktualny!!!

Odznakę „Znam Andersena!” zdobyli już:

Madzia M. 1c

Zosia K. 2b

Dawid S. 2a

Jeśli podobały Wam się baśnie Hansa Christiana Andersena, to z pewnością chętnie dowiecie się więcej o ich autorze, którego losy przypominają dzieje Brzydkiego Kaczątka. Posłuchajcie tutaj opowieści Pani Marty Jenner.

Na zakończenie rzucamy jeszcze jedno wyzwanie, związane z mniej znanym talentem wielkiego pisarza. Czy wiedzieliście, że zawsze nosił w kieszeni nożyczki? Jesteście ciekawi, dlaczego? Otóż Andersen kochał wycinanki, robił je ze wszystkiego, co wpadło mu w rękę i na poczekaniu wymyślał opowieści o tym, co wycinał. Zabawiał w ten sposób przyjaciół i ich dzieci. Na jednej ze swych wycinanek napisał:

Andersen

„Od nożyczek Andersena

papier w bajkę się zamienia.

Wycinanka twa gotowa,

dziękuję za dobre słowa!”

Wyzwanie: wykonaj papierową wycinankę przedstawiającą wybraną postać z baśni Andersena. Zdjęcie pracy prześlij na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Jeśli chcesz wiedzieć więcej o Andersenie zajrzyj do zakładki „Aktualności bibliotekarskie”.

Nauczyciele Świetlicy SP15