„Głosowanie przez zakładkę”, czyli wybieramy ulubione książki

głosowanie przez zakładkę      W lutym wszyscy uczniowie klas II - V wzięli udział w dość nietypowej formie głosowania na swoje ulubione książki. Każde dziecko mogło wskazać 1-3 tytułów poprzez wykonanie kolorowych zakładek do wybranych przez siebie książek. Następnie zakładki zostały rozdzielone według tytułów i policzone.
     Okazało się, że zainteresowania są bardzo zróżnicowane, wiele głosów oddano na pojedyncze książki, np. tylko jeden raz pojawił się „Baśniobór”, „Detektyw Pozytywka”, „Tomek w krainie kangurów” czy „Pan Kuleczka”. Na niektóre pozycje, jak „Doktor Dolittle”, „Opowieści z Narnii” czy „Biuro detektywistyczne Lasego i Mai”, głosowały po dwie lub trzy osoby.
     Różnicą zaledwie jednego głosu seria Waldemara Cichonia o kocie Cukierku (13 głosów) odniosła zwycięstwo nad „Harrym Potterem” (12 głosów). Ten sukces to zapewne efekt niedawnej wizyty autora w naszej szkole.
      Po 6 głosów otrzymały „Dzieci z Bullerbyn” i „O psie, który jeździł koleją”, natomiast po 5 głosów - seria o żółwiku Franklinie i „Magiczne drzewo”.  4 głosy zdobyła seria „Zaopiekuj się mną”.
     Wszystkie zakładki zostały umieszczone na tablicach na I piętrze szkoły, aby każdy mógł zapoznać się z wynikami głosowania. Wystawę warto obejrzeć również dlatego, że niektóre zakładki wykonano bardzo pomysłowo i starannie. Potem prace wrócą do ich twórców, aby mogły być używane zgodnie ze swoim przeznaczeniem.
     Dziękujemy wszystkim dzieciom za aktywny udział w głosowaniu!

Nauczyciel bibliotekarz
Małgorzata Hamada