Światowy Dzień Pluszowego Misia

Dzień MIsia sp15      Gdzie w szkole można spotkać najwięcej misiów? Oczywiście w bibliotece! Pełno tu książek o różnych sympatycznych niedźwiadkach. Dlatego z okazji Dnia Pluszowego Misia najmłodsi uczniowie odwiedzili właśnie to miejsce, gdzie podczas zajęć mogli pogłębić wiedzę na temat niedźwiadków, zarówno tych pluszowych jak i prawdziwych.  W programie spotkania były bajki, losowanie obrazków, zagadki, układanki, gry - a wszystkie o misiach.
    Duże zainteresowanie wzbudziły rozmowy o prawdziwych niedźwiedziach oraz zwierzakach do misiów podobnych, żyjących na różnych kontynentach świata. Przy tej okazji można je było podziwiać na ilustracjach w książkach przyrodniczych, których wiele jest w naszej bibliotece.
    Jednak najwięcej radości sprawiają dzieciom sympatyczne, bajkowe misie. Niektóre są dzieciom dobrze znane, inne mniej, ale wszystkim uczestnikom zajęć udało się dopasować wylosowane obrazki z misiami do wysłuchanych fragmentów bajek o Paddingtonie, Misiu Uszatku, Kubusiu Puchatku i jeszcze kilku innych.
    Wiele emocji wzbudziły gry planszowe, w których należało wraz z misiami – bohaterami bajek, dotrzeć do biblioteki. Trzeba przyznać, że dzieci dobrze poradziły sobie ze wszystkimi zadaniami, a w nagrodę za aktywny udział w zajęciach każdy uczestnik otrzymał zakładkę z misiami do samodzielnego pokolorowania.

Zobacz: galeria zdjęć

Małgorzata Hamada