WYCIECZKA SZLAKIEM KRAKOWSKICH LEGEND

legendy

Zabawnym i ciekawym przedstawieniem o tym tytule powitaliśmy 22 marca w murach naszej szkoły dzieci z Przedszkola nr 130 oraz 138. Przed kilkudziesięcioosobową widownią prezentowali swoje umiejętności najmłodsi uczniowie z kl. I a oraz gimnazjaliści z kl. II c.
Tematem spektaklu były legendy naszego miasta, które poznawali uczestnicy wycieczki po Krakowie. Pani przewodnik z wielkim zaangażowaniem przedstawiała tajniki legend oraz objaśniała, skąd wzięła się tradycja lajkonika i hejnału z Wieży Mariackiej, którego mieliśmy okazję wysłuchać. Mali turyści zadawali mnóstwo pytań, kupowali pamiątki i spotykali legendarne postacie. Gimnazjaliści z wielką ekspresją wczuwali się w role królów, książąt, diabłów i czarownic oraz słynnego czarnoksiężnika Twardowskiego. Nie zabrakło też smoka wawelskiego oraz zamienionych w gołębie rycerzy księcia Probusa. Wcielając się w ludzi z dawnych czasów, uczniowie zainscenizowali także, w jaki sposób z zasłyszanych wieści powstawały legendy. W klimat wieczornej ciszy miasta, ukołysanego sennym hejnałem, wprowadzał nastrojowy głos narratora, który spinał klamrą całe przedstawienie. Wszystkim występującym należą się gratulacje, a szczególnie najmłodszej czwórce.
     Po spektaklu dzieci z przedszkola zostały zaproszone do różnych sal na zajęcia plastyczne, warsztaty kaligrafii, zajęcia informatyczne oraz biblioteczne. Jednym z punktów programu było zwiedzanie szkoły, a oprócz tego zabawa na magicznym dywanie, wizyta w świetlicy oraz sali lekcyjnej klasy pierwszej. To wiele wrażeń jak na jeden dzień, ale mamy nadzieję, że były one tak radosne, iż miło zapadną w pamięci naszych milusińskich gości, którzy niebawem przekroczą progi szkoły jako uczniowie.

Zobacz galerię zdjęć z występu.

Małgorzata Hamada