Ślubowanie uczniów klasy pierwszej

16 listopada 2017 roku to wyjątkowa data dla całej społeczności szkolnej. Ten dzień trwale zapisze się na kartach historii nowo powołanej Szkoły Podstawowej nr 15. Szkoły wyjątkowej, łączącej wieloletnią, bogatą tradycję dawnej Szkoły Podstawowej nr 15 im. Powstańców Wielkopolskich oraz Gimnazjum nr 12.
Tego dnia historia zatoczyła koło, bowiem ponownie do grona szkolnej braci przyjęliśmy siedmiolatków. Uroczyste ślubowanie i pasowanie „pierwszaków” na uczniów poprzedziła niezwykła prezentacja przypominająca początki istnienia oraz historię Szkoły Podstawowej nr 15 oraz Gimnazjum nr 12. Wśród obecnych na uroczystości rodziców, uczniów, nauczycieli oraz licznych absolwentów i gości wspomnienia te wywołały szczere wzruszenie. Następnie przyszła kolej na uczniów klasy pierwszej, którzy w asyście starszych kolegów dumnym krokiem poloneza wkroczyli na scenę. Powitani zostali przez dobrą wróżkę i otrzymali niezwykle trudne zadania. Dzieci odważnie podjęły wyzwanie i ochoczo wyruszyły do czterech krain. Zawitały w Krainie Pracy, gdzie wykazały się rzetelnością i pracowitością. W Krainie Mądrości bezbłędnie rozwiązały wszystkie zagadki i pokazały, czego nauczyły się do tej pory w szkole. Uczniowie w Krainie Miłości pięknie recytowali wiersze i udowodnili tym samym, że rozumieją, co znaczy kochać ojczyznę. Ostatni egzamin pierwszaki zdały śpiewająco. Do Krainy Śpiewu dzieciaki wkroczyły, śpiewając piosenkę „Witajcie w naszej bajce”, przy akompaniamencie fortepianu przy którym zasiadła Pani Anna Kokot.
Gdy dzieci już otrzymały klucze do wszystkich odwiedzanych krain i tym samym wykazały się cechami godnymi uczniów, nastąpił niezwykle podniosły moment ślubowania i pasowania na ucznia. Pierwszoklasiści złożyli uroczystą przysięgę i zostali pasowani przez Pana Dyrektora Michała Stolarka na uczniów, otrzymali również pamiątkowe dyplomy i upominki.
Moment ten na długo pozostanie w pamięci wszystkich zebranych gości, ale przede wszystkim naszych najmłodszych uczniów.

Tutaj pobierz fotogalerię ze ślubowania.

Monika Kretowicz