Muzeum Narodowe – alternatywna forma spędzania wolnego czasu

muzeum 2

W czwartek 23 maja w kameralnym gronie kolejny raz wybraliśmy się, żeby podziwiać sztukę. Tym razem naszym celem był Gmach Główny Muzeum Narodowego i wystawa Galeria Sztuki Polskiej XX wieku.
„Galeria ta jest najobszerniejszą tego typu prezentacją muzealną w Polsce. Na powierzchni ponad trzech tysięcy metrów kwadratowych można zapoznać się z wybranymi zjawiskami sztuki polskiej minionego i obecnego stulecia.”
Muzeum Narodowe
Każdy, kto zdecyduje się obejrzeć wystawę, znajdzie tu coś dla siebie. Największą atrakcją tego wyjścia była  możliwość podziwiania z bliska jednego z najpiękniejszych portretów na świecie. Dzieło Leonarda da Vinci „Dama z gronostajem”, znane też jako „Dama z łasiczką”, jest najważniejszym i najcenniejszym obrazem w polskich zbiorach. Od 19 maja portret ten prezentowany jest w Gmachu Głównym MNK.
Wystawa jest ciekawa nie tylko dla koneserów. Warto ją zobaczyć, gdyż naprawdę robi wrażenie. Warto spędzić trochę czasu, delektując się sztuką najwyższego lotu.

Ewa Dziób