Patriotyczne Śpiewanie

Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi nr 15
im. Księdza Kardynała Karola Wojtyły w Krakowie

We wrześniowym numerze miesięcznika BIBLIOTEKA KRAKÓW. INFORMATOR CZYTELNICZO-KULTURALNY opublikowany został plakat naszej uczennicy Róży z klasy
7a. Sam plakat powstał 3 lata temu w ramach projektu „Szkoła z bajką” i każdego roku wspiera kolejnych uczniów (nie tylko naszej szkoły!) w rozmowach o doświadczanych
zmartwieniach. Ten rysunkowo-rymowany plakat zawiera ważne przesłanie dla uczniów: by mieć odwagę rozmawiać o swoich kłopotach oraz zachęcić ich do komunikowania trudności jakich doświadczają. Bo kiedy coś odbiera nam radość bycia sobą wtedy koniecznie trzeba o tym z kimś porozmawiać.
A teraz plakat trafił do miesięcznika, do rubryki "Książka do wspierania", gdzie znajduje się recenzja książki „Zmartwienie Róży”, na podstawie której Róża narysowała plakat.
Plakat można pobrać pod linkiem:
https://sp15.krakow.pl/images/PDF/Aktualnosci/1._R%C3%B3%C5%BCa_plakat.pdf
Link do wrześniowego numeru Informatora:
https://cyfrowa.biblioteka.krakow.pl/dlibra/publication/8617/edition/7198/content?fbclid=IwY2xjawN3B0ZleHRuA2FlbQIxMABicmlkETBqZ0JOMFBpcm81d3NBcjQwAR7fX2ZVHKD_RzkhF2Ld67BwZBPTTh37LLcDtoJtZjNWKDVpO_n7bY2To-LTzg_aem_xtxU1ffEwSq5W2EPOKCDag
Drodzy Uczniowie!
Serdecznie gratulujemy Wam udziału w konkursie z okazji Dnia Zwierząt "Selfie z pupilem"! Dziękujemy wszystkim uczestnikom konkursu oraz ich zwierzakom za dzielne pozowanie do zdjęć! Życzymy dalszych sukcesów szkolnych i pozaszkolnych! Serdecznie dziękujemy także Radzie Rodziców za sfinansowanie nagród, dzięki czemu wszyscy uczestnicy konkursu mogli poczuć się docenieni.
Kochani, mamy za sobą także akcję społeczną "Psia łapa, koci pazur", zorganizowaną na rzecz krakowskiego schroniska dla zwierzaków. Dzięki Waszym dobrym sercom udało nam się zebrać wiele potrzebnych produktów żywnościowych i przyborów codziennego użytku, dzięki którym krakowskie schronisko może co rok funkcjonować. Wasze zaangażowanie i troska o naszych czworonożnych przyjaciół są naprawdę godne podziwu. Jesteście wspaniałymi ambasadorami empatii i odpowiedzialności wobec zwierząt. Wasza postawa jest inspiracją i pokazuje, jak wiele można zdziałać, gdy działamy razem. Cieszymy się, że mamy w naszej społeczności szkolnej Uczniów, którzy potrafią nieść pomoc słabszym i potrzebującym, jesteśmy z Was dumni! Brawo za Wasze zaangażowanie i entuzjazm!
Z najlepszymi życzeniami,
Urszula Bednarczyk - Dudek
Katarzyna Gal

Zapraszamy do przeczytania najnowszego wydania naszej szkolnej gazetki! Znajdziecie w nim nie tylko ciekawe artykuły i wywiady, ale także wspomnienie lata i wakacyjnych przygód, które na pewno przywołają uśmiech na twarzy. Nie zabraknie też inspirujących tekstów i odrobiny humoru.
Sięgnij po „Nasz Czas” i przekonaj się, co przygotowaliśmy specjalnie dla Ciebie!
Miło nam poinformować, że uczennica Maja C. z klasy 1a otrzymała wyróżnienie w pozaszkolnym konkursie plastycznym KRAKÓW MOJE MIASTO - JESIENNE IMPRESJE zorganizowanym przez Klub 6 Batalionu Dowodzenia w Krakowie.
Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów
Ewa Dziób

10 października uczniowie klasy 7a w ramach zajęć w Pedagogicznej Bibliotece Wojewódzkiej uczestniczyli w warsztatach edukacyjnych pt. „Wirtualna przygoda z Małym Księciem" z wykorzystaniem filozoficznej baśni A. de Saint-Exupéry . Trójwymiarowy Mały Książę wprowadził uczniów w wirtualny świat, w którym planeta z aktywnym wulkanem ożywa, razem z bohaterem mogli wyruszyć w trójwymiarową podróż, wirtualnie zaopiekować się rozkapryszoną Różą, wyrywać baobaby czy oswajać Lisa. Zajęcia prowadzone były z wykorzystaniem TIK i aplikacji „Malutki Książę”.
Ewa Dziób
Naszą misją jest kształcenie i wychowanie Uczniów poprzez pozytywne wzmacnianie każdego w jego możliwościach.
Wychowankom uświadamiamy ich wyjątkowość, podążamy za nimi i pomagamy w odkrywaniu samego siebie.
Tak, aby absolwent naszej szkoły w dorosłości powiedział: jestem szczęśliwym człowiekiem.
Dyrekcja, Grono Pedagogiczne i Pracownicy.

