Życzenia Wielkanocne

Życzenia Wielkanocne 1

Wielkanocno – wiosenne warsztaty malowania pisanek

Wiosenna atmosfera i Święta za pasem sprawiły, że uczennice i uczniowie z klasy 4b wybrali się na wielkanocno-wiosenne warsztaty malowania pisanek. Pod fachowym okiem krakowskiego kolektywu "ŻyWa Pracownia",
w skład którego wchodzą rzemieślnicy i artyści, dzieci dowiedziały się, skąd wziął się zwyczaj malowania pisanek oraz jakie są techniki ich zdobienia. Podczas trwania warsztatów uczestniczki i uczestnicy dekorowali samodzielnie jajka techniką batikową, czyli "pisaną", najstarszą ze wszystkich. Polega ona na "pisaniu" wzoru roztopionym woskiem na skorupce jajka. Czwartoklasistki i czwartoklasiści wykazali się ogromną kreatywnością i dużą precyzją w zdobieniu pisanek.

Aleksandra Mazur

Zapraszamy do galerii zdjęć!

Zrzut

Dzień św. Patryka – patrona Irlandii.

Co roku w naszej szkole obchodzony jest Dzień św. Patryka – patrona Irlandii. Z tej okazji klasa 4a
odwiedziła Centrum Zasobów Dydaktycznych Języka Angielskiego (Young Learners Resource Center).
Uczniowie uczestniczyli warsztatach,podczas których zapoznali się z historią św. Patryka oraz ciekawostkami o Irlandii.

Dużo radości przyniosły quizy w grupach oraz gra w Bingo, a zadania rozwijające pisanie kreatywne pozwoliły uczniom puścić wodze wyobraźni. Ich ciekawe prace i "Tęcza Życzeń" zawisły na gazetce.
Całość dopełniła muzyka celtycka i irlandzki step, który wzbudził podziw u niejednego młodego człowieka.

Ewa KukiełkaPatryk.jpg

Dzień otwarty

W minioną sobotę, 2 marca, nasza szkoła otworzyła swoje drzwi dla najmłodszych, zapraszając przedszkolaków do magicznej podróży przez świat wiedzy i zabawy.

W szkole odbyły się zajęcia z paleontologii, gdzie mali badacze odkrywali fascynujący świat dinozaurów. Magiczny dywan przeniósł naszych gości w niezwykłe miejsca, gdzie marzenia stawały się rzeczywistością, a wyobraźnia nie znała granic. Sala eksperymentów biologicznych zachęcała do interaktywnego poznawania tajemnic natury, skłaniając do zadawania pytań i szukania odpowiedzi na nurtujące zagadnienia. Przedszkolaki miały również okazję uczestniczyć w warsztatach tworzenia zabawek sensorycznych, gdzie gniotki stawały się bohaterami magicznych światów. Nie zabrakło również momentów relaksu i rozkoszowania się poczęstunkiem w formie pysznych ciastek, owoców i odżywczego mleka. Punkt informacyjny pozwolił rodzicom na bliższe zapoznanie się z naszą ofertą edukacyjną, natomiast gabinety psychologa i logopedy były miejscem wsparcia dla tych, którzy szukali porad i wskazówek w kwestiach rozwoju dziecka.

Dzień Otwarty był nie tylko okazją do poznawania nowych rzeczy, ale także do budowania więzi i wspólnego spędzania czasu w radosnej atmosferze. Wszyscy uczestnicy tego wyjątkowego dnia z pewnością zabrali ze sobą wiele wspaniałych wspomnień oraz nową dawkę inspiracji do odkrywania świata wokół siebie.

Zapraszamy do dołączenia do naszej szkolnej społeczności, gdzie każdy dzień jest pełen niespodzianek i możliwości nauki oraz zabawy!

Angelika Socha

Informacja dla Rodziców dotycząca rekrutacji 2024/2025

Herbatka u Brzechwy

21 i 22 marca w ramach Światowego Dnia Poezji i podsumowania tematu lekcji o teatrze, klasa IIa zorganizowała spektakl teatralny „Herbatka u Brzechwy”. Wspaniali młodzi aktorzy zaprezentowali przybyłym gościom wiersze Jana Brzechwy, m.in. Leń, Żuk, Żaba, Kłamczucha, Skarżypyta oraz przedstawili muzycznie wiersz Kaczka Dziwaczka i Na wyspach Bergamutach. Aktorzy spisali się znakomicie, co potwierdziła widownia, nagradzając ich gromkimi brawami. Po spektaklu był czas na omówienie przedstawionych wierszy i wspólne zaśpiewanie piosenki.

Marcelina Zajdel-Gumiela

Herbatka u brzechwy

Spektakl o przyjaźni, odwadze i poświęceniu

13 marca uczniowie klasy 6b wzięli udział w spektaklu „Świat fantasy", inspirowanym powieścią J.J.R. Tolkiena „Hobbit”. Podczas magicznej wyprawy do Baśniowej Krainy podziwiali efekt połączenia różnych sztuk – literatury, sztuki aktorskiej, muzyki i choreografii. Śledząc z zapartym tchem wędrówkę młodego i niedoświadczonego bohatera, uczniowie po raz kolejny mogli się przekonać, że cała ta historia to nie tylko opowieść o smokach i krasnoludach. To przede wszystkim rzecz o przyjaźni, odwadze i poświęceniu.
A w każdym z nas, nawet najmniejszym, może drzemać coś z wielkiego herosa…

Katarzyna Woś

Dzień bez plecaka